top
logo

На даний момент 16 гостей на сайті

Останні новини Солотвинської школи-ліцею
Поезія – душа прекрасного PDF Друк e-mail

05.03.2019р. учні 10-А класу з класним керівником Білусяк С.М. презентували творчість Неоніли Стефурак в рамках проекту «Світочі Прикарпаття».  Учні самостійно обирали вірші, які припали їм до душі та декламували їх.  Класний керівник ознайомила з сторінками життя поетеси. Твори Неоніли Стефурак не можуть не хвилювати, бо вони написані серцем. Видається, що в неї є особлива кревність зі світом, зі всім живим на землі, тому її вірші близькі і зрозумілі кожному серцю. Щирість і біль – найголовніші прикмети її поезії. Слово авторки чисте і незаймане, свіже. Своє творче кредо  Н.Стефурак висловила вагомими словами:

Те, що віддав задарма,

Воздасться тобі стократ.

Те, що зрослося з кров’ю,

Не вичавлюють і віки…

Стараюся жити для інших.

Не вмію інакше… Прости


 
Стоп булінг PDF Друк e-mail

05.03. 2019р. у 9-А класі (класний керівник Яричківська Н.М.) проведена виховна година за круглим столом на тему: «Ми можемо зупинити булінг». Метою цього заходу було виховати у дітей почуття толерантності, не бути байдужим до чужого горя; запобігати дитячому насиллю; виховувати культуру спілкування;  виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми. Обговорили питання, як захиститися від будь-якого насильства. Між учнями були розіграні ситуації булінгу, коли між двома чи кількома особами існує незгода, розбіжність думок або різні погляди. Учні зясували, які типи булінгу існують, заповнювали анонімні анкети до поданої теми. Велику увагу було зосереджено на тому, як учень має себе захистити в разі інциденту булінгу, куди звернутися про допомогу. Адже у школі є «Скринька довіри», де можна написати листа, чи звернутися про допомогу до вчителя, психолога, дорослої людини.

 

Класний керівник – Яричківська Н. М. прагнула, щоб учні в майбутньому шукали порозуміння між учнями, батьками і вчителями.

 
Зупинимо булінг разом PDF Друк e-mail

З метою попередження булінгу в закладі  04.03.2019 була проведена загальношкільна лінійка.  Захід підготували учні ІУ курсу ліцею (кл. керівник Крицька Г.М.). Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, в тому числі і в Україні. Насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. Що таке булінг, фізичні й психологічні ознаки його, нормативно-правова база, до чого може призвести ігнорування булінгу та як його попередити, розповіли учні. А також, розігруючи діалог, показали як можна знайти вихід із складної ситуації і не стати жертвою булінгу.

 
Український патріот, дисидент Ярослав Дорошенко PDF Друк e-mail

26.02.2019 учні 5-А класу (класний керівник Андрейчук Л.Р.) підготували презентацію творчості Ярослава Дорошенка, письменника, журналіста, великого життєлюба, який жив заради людей, дарував їм свої поезії. Захід розпочався вальсом у виконанні п’ятикласників., слова до якого написав поет. Нелегкий життєвий шлях Ярослава Юрійовича: був засуджений до позбавлення громадянських прав, повної конфіскації майна і 25 років виправних робіт як організатор і провідник молодіжної ОУН. Після смерті Сталіна звільнений, але реабілітований аж у 1992 році. У 1955 році повернувся з Воркути на Батьківщину.  З учнівських уст лунали пісні, вірші, балади, сонети поета, які захоплювали своєю милозвучністю. У 2007 році була започаткована щорічна премія імені Ярослава Дорошенка, яку вручають найкращим авторам сонетів України. В рамках міської програми «Івано-Франківськ — місто героїв» 18 жовтня 2014 року очільники міста урочисто встановили анотаційну дошку біля будинку на вулиці Сніжній, де він мешкав. Пам'ять про поета підтримує його дружина поетеса Ганна Дорошенко та широке коло колег і шанувальників творчості.


 
Жінка- муза PDF Друк e-mail

25.02.2019  учні І курсу ліцею (класний керівник Семків К. П.)  презентували виховний захід про творчість Надії Романів, уродженки с. Міжгір’я директора Солотвинської музичної школи. Учні декламували вірші поетеси, які пронизані любов’ю до природи, рідного краю, звичаїв, обрядів, неньки-України.   «Солотвинський Шевченко» … Так називали Н. Романів жителі селища. Дві поетичні збірки «З глибини душі моєї», «Іду на сповідь щохвилини», які  підготували до друку її друзі, – це знак глибокої поваги і шани до поетеси, яка віддала вогонь життя, не требуючи нічого взамін.

 
Вечір пам’яті героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають… Просто йдуть» PDF Друк e-mail

22.02.2019 учні ІІІ курсу ліцею (класний керівник Волочій О.П.) з метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, прищеплювання любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України,  підготували виховний захід  «Герої будуть вічно жити». Ліцеїсти згадали події на Майдані, які відбувалися п’ять років тому, вшанували хвилиною мовчання людей, які загинули за незалежність України.  Свої почуття висловили через зворушливі пісні, вірші, молитви. Вічна слава і пам'ять героям!!! У творчості Марії Гоголь так багато світла і тепла… І хто доторкнеться до неї, той стає чистішим, вищим від земної суєти, благороднішим, милосерднішим.

 
Зіткана з ласки й доброти PDF Друк e-mail

04.02.2019 учні 8-А класу (класний керівник Паневник О. С.) підготували презентацію творчості поетеси із с. Саджави, громадського діяча, яскравого представника інтелігенції українського села, лауреата Богородчанської  районної премії ім. М. Яцківа Марії Гоголь. Восьмикласники декламували вірші поетеси: «Моє село», «Дві яблуні», «Моя поезія», Заспівай мені, мамо», «Дві розмови», « Я не вірю», «Чому тужить журавка…» Пісню на слова Марії Гоголь «Доле моя, доленько» виконала вчитель музичного мистецтва Данилів Христина Іванівна. У творчості Марії Гоголь так багато світла і тепла… І хто доторкнеться до неї, той стає чистішим, вищим від земної суєти, благороднішим, милосерднішим.

 
Степан Пушик – світоч Прикарпаття PDF Друк e-mail

01.02.2019 в Солотвинському НВК відбувся виховний захід – презентація творчості Степана Пушика. Учні 6-А класу (класний керівник Дзвиняцька Н.Й.)підготували презентацію життєвого і творчого шляху українського письменника, журналіста, громадського діяча, автора багатьох поетичних збірок,книжок, оповідань, повістей, романів Степана Пушика. Присутні продекламували вірші поета та прослухали аудіо записи пісень на слова С. Пушика у виконанні М. Сливоцького. Проведений захід поглибив знання учнів про літературу нашого краю.

 
День пам’яті героїв Крут PDF Друк e-mail

29.01.19 у Солотвинському НВК відбувся загальношкільний захід до Дня пам’яті героїв Крут «Квіти у полі, там де Крути». Учні ІІ курсу ліцею (класний керівник Гуменяк І.М.) розповіли про доленосні події 29 січня 1918, про мужність юнаків, які віддали своє життя за волю і незалежність України. Закликали всіх присутніх любити свою Батьківщину, бути щирими патріотами. Захід завершився гаслом «Героям слава».

 
День Соборності України PDF Друк e-mail

До Дня Соборності України – 100-ї річниці  Акта Злуки Української Народної Республіки та Західної Народної Республіки, який відзначають 22 січня, у переддень свята учні І курсу (класний керівник Семків К. П.) 21.01. 19р. організували і провели свято «І обнялися береги одного, вічного народу». Під час заходу присутні дізналися про створення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Згадали людей, які творили історію України того часу. Учні читали поезію, співали пісні.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 8 з 17

bottom

Створено Joomla!. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.