Історичні етапи розвитку навчального закладу

Рік заснування – 1804. В той час у початковій (тривіальній школі) навчалося 73 дітей. У період з 1912 по 1914 рр. на базі навчального закладу діяли приватні євангелицька, польська та єврейська школи. У 1931 році у приміщенні, збудованому на кошти мецената Кавфмана, було відкрито семирічну школу, яка в 1932 році була реорганізована у чоловічу школу ремісничої молоді. З 1945 року по 2008 р.р. навчальний заклад мав статус «середня школа» . Тут було налагоджено роботу класів з поглибленим вивченням фізики та математики. У 2009 році Солотвинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів реорганізована в Солотвинський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей» рішенням двадцять шостої сесії Богородчанської районної ради від 23 липня 2009 року.

Школа стала справжнім храмом науки, осередком духовності регіону, знаним за межами селища. Налагоджено взаємини зі школами містечка Щурова (Республіка Польща), Прикарпатським університетом ім. В. Стефаниката Корпусом миру США в Україні, волонтер від якого Кейт Шіммер працювала у закладі з 2010 по 2012 рік, а з 2016 по 2019 рік – Кейсі Бейлі – викладач англійської мови. На базі закладу проводяться численні семінари, засідання творчих груп, школи передового педагогічного досвіду, районні та обласні етапи конкурсу «Вчитель року». Тут проходять практику вчителі курсів Івано-Франківського ОІППО.

В навчально-виховному комплексі навчаються 488 учнів: 433 - учні 1-11 класів і 67 учнів - І-IV курсів ліцею. Робота закладу спрямована на створення сприятливих умов для розвитку та самореалізації вчителя і учня в новому соціокультурному середовищі сільської місцевості гірського регіону. Налагоджено роботу учнівського самоврядування (шкільний парламент, «Рід»). Щорічно у школі проходять вибори учнівського президента. Педагогічний колектив, який налічує 55 вчителів, творчо працює над утвердженням привабливого іміджу навчально-виховного комплексу, впровадженням проектно-інвестиційної моделі управління інноваційним розвитком, формуванням компетентного випускника. Навчальний заклад в районі визнаний базовим із вивчення математики , фізики та астрономії. Створено духовну світлицю, музей історії школи, плідно працює літературна студія «Калинове гроно», гуртки юних художників, юних журналістів, драматичний, художньої самодіяльності, туристські та спортивні секції.

У 2009 році школа відзначена дипломом за участь у Всеукраїнській громадській акції «Флагмани освіти і науки України».

Творчий колектив закладу за створення моделі інноваційного розвитку «Школа самореалізації», складовими якої є Концепція та Комплексна програма розвитку закладу і цільові програми «Обдаровані діти», «Професійна орієнтація», «Інвестиції в освіту», наказом МНО України від 18.01.2011р. № 33 визнаний переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту на кращу модель навчального закладу «Школа майбутнього» серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності.

І.Школи в селищі Солотвин (дані Івано-Франківського Державного архіву)

1804 р. – відкрита початкова школа.

1819 р. – початкова школа (тривіальна).

1823 р. – тривіальна школа. Вчителем був Шанер Йосиф.

1832 р. – тривіальна школа.

1858 р. – народна школа. Вчителем був Томас Уран. Школа заснована в 1807 р.

1864 р. – вчителем був Мариневич Георгій. В школі навчалось 73 дітей.

1874 р. – 1-класна школа.

1882 р. – 2-класна школа. Вчителі Йосиф Буркгарт, Костянтин Янович.

1887 р. – 2-класна школа. 150 учнів.

1895 р. – 2-класна школа.

1912 р. – 4-класна школа з польською мовою викладання.

1914 р. -4-класна школа і приватні школи: 3-класна єврейська, 1-класна євангелицька.

1931 р. – відкрито семирічну школу. Збудовано за кошти тодішнього мецената, єврейського підприємця-нафтовика Кавфмана.

1932 р. – школа ремісничої молоді (чоловіча).

1935 р. – 7-класна школа в Солотвині, 6-класна на Заріччі.

1940 р.- почалися заняття у вечірній школі, де навчалися без відриву від виробництва 220 робітників, селян і службовців. На Заріччі при семирічці створили школу для неписьменних, яку відвідувало 120 чоловік.

1945 – 1946 н.р. – в Солотвинському районі було 24 школи загального типу, в них навчалося 5157 учнів.