Організація методичної роботиПроект Керівник проекту: Максимів Наталія Георгіївна,заступник директора з навчально-виховної роботи Солотвинського НВК « загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей». Нормативна база проекту: Конституція України, Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Державна національна програма «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національна доктрина розвитку освіти в Україні, «Концепція профільного навчання в старшій школі», Статут Солотвинського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей», Програма та концепція розвитку Солотвинського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей», «Положення про науково – методичну раду школи», «Положення про проектну діяльність», «Положення про портфоліо вчителя», «Положення про педагогічний моніторинг», та інші нормативні документи МОН України Тип проекту: практично-орієнтований, колективний, тривалий. Учасники проекту: педагогічний колектив Солотвинського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей». Терміни реалізації проекту: 2009-2013 роки. Мета проекту: роботу педагогічного колективу Солотвинського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» спрямувати на реалізацію науково-методичної проблеми «Формування позитивного іміджу школи, створення моделі компетентного випускника на основі концептуальних ідей особистісно орієнтованих педагогічних технологій», розробити систему діяльності методичної служби закладу з удосконалення професійної компетентності учителів. Завдання проекту:
Актуальність проекту: Інноваційна школа – це школа, яка допомагає працівникам рухатись вперед, розвиватися. Ситуація, що склалась уданий період, потребує креативності вчителя як професійної риси. Це підтверджує використання в педагогічному лексиконі таких слів як «інновація», «нововведення» тощо. Методична робота – один з важелів управління навчально – виховним процесом, спрямованим на виховання в учителів вимогливості до своєї праці, бажання знаходити раціональні методи навчання й виховання. Внутрішньошкільна методична робота спрямована на розвиток професійної компетентності, виявлення творчого потенціалу всього колективу, вироблення інноваційного стилю діяльності, роботу в нових умовах, залучення до науково – дослідницької та експериментальної діяльності з метою впровадження інноваційних технологій у навчально – виховний процес. Методична робота становить цілісну систему взаємопов’язаних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення професійного рівня всього педагогічного колективу. На розвиток ініціативи і творчості кожного учителя зокрема і загалом – на підвищення результативності навчально - виховного процесу, досягнення оптимальних результатів у навчанні та вихованні. Саме зростання компетентності, професійності учителя – одна з умов підвищення якості освіти. Майстерність, імідж сучасного педагога забезпечує постійне, систематичне навчання на місцях. Відповідно, методична робота – важлива ланка системи неперервної освіти членів педагогічного колективу НВК. Очікувані результати Системні перетворення педагогічної діяльності щодо створення позитивного іміджу закладу приведуть до:
Зміст проекту Потрібно сьогодні сказати лише те, Для того щоб навчати інших, треба вчитися самому; щоб виховувати інших, треба починати з себе; щоб розвивати інших, самому потрібно постійно розвиватись. З метою виявлення ставлення педагогів до нововведень у закладі, готовності учителів до реальної участі у інноваційних процесах, було проведено анкетування,з метою визначення для кожного учителя оптимальні форми методичної роботи. Головним проблемним питанням було формування мотиваційної діяльності учителів, тому основним завданням стало підвищення рівня особистісної значущості кожного в успіхах закладу нового типу як визначної мотиваційної сили. А як результат модернізації, об’єднання учителів різних предметів у методичні об’єднання
|